Anglickí manažéri a kontroverzie mimo ihriska: od Revie po Hodgsona

Revie v roku 1974 vystriedala Alfa Ramseyho ako manažéra Anglicka, ale po tom, čo sa nedokázala kvalifikovať na majstrovstvá Európy v roku 1976 a jeho vzťah s predsedom futbalového zväzu Sirom Haroldom Thompsonom, začal sondovať potenciálnych zamestnávateľov. Chýba mu priateľský vzťah s Brazíliou v Riu, ktorý zrejme skúma Taliansko, ale v online stávkovanie skutočnosti cestuje do Dubaja, aby vyjednal štvorročnú zmluvu na riadenie Spojených arabských emirátov v hodnote 340 000 libier ročne. Potom predal správy o jeho odchode do Daily Mail predtým, ako FA dostal oficiálny list o odstúpení.

FA riadne pozastavil Revie z futbalu na 10 rokov, čo bol zákaz, ktorý bol zrušený na súde po rozhodnutí, že riadiaci orgán prekročil svoje právomoci.Ukázalo sa však, že Daily Mirror v skutočnosti vykonával zdĺhavé vyšetrovanie návrhov, ktoré Revie určovala na zápasy, ktoré boli neskôr odovzdané FA v 315-stranovej dokumentácii. Revie žaloval Mirror za urážku na cti, ale nesledoval svoju právnu činnosť.Sam Allardyce bojuje za záchranu práce manažéra Anglicka v rozhovoroch o kríze FA Prečítajte si viacTerry Venables

Venables bol menovaný trénerom Anglicka v januári 1994, ale zatiaľ čo on si ponechal rôzne obchodné aktivity mimo jeho dennej práce, to boli rôzne súdne konania – v neposlednom rade s vtedajším vlastníkom Tottenham Hotspur, Alan Sugar – ktorý slúžil ako pravidelné rozptýlenie a bol dôvod, prečo FA zdôraznil, že nový muž je tréner, nie manažér [Štyri mesiace po nástupe do otcov národného tímu prehral bitku s Sugarom, aby mal stavkova kancelaria Unibet svoju spoločnosť Edennote plc. V auguste toho istého roku polícia upustila vyšetrovanie obvinení, že Venables zaplatil bývalému manažérovi Nottingham Forest Brianovi Cloughovi za „bung“ vo výške 58 750 libier, aby zabezpečil prevod Teddyho Sheringhama na Spursa av novembri 1995 zavolal do Scotland Yardu na vyšetrovanie. „koordinovaná a organizovaná kampaň na zdiskreditovanie“.Prípad bol následne upustený, bez toho, aby boli vznesené akékoľvek obvinenia, pretože polícia nebola schopná nájsť žiadny dôkaz o previnení.

V januári 1996 Venables oznámil, že bude stagnovať ako tréner Anglicka po Euro 96 z dôvodu súdu prípady, ktoré by mali byť vypočuté neskôr v roku a ktoré by podľa neho zasahovali do úsilia národnej strany o kvalifikáciu na majstrovstvá sveta v roku 1998.Ako sa ukázalo, stal sa riaditeľom futbalu na druhom stupni Portsmouthu v júli 1996, keď vykonal revíziu svojich právnych záväzkov a zistil, že nebudú tak ťažké, ako sa pôvodne očakávalo.

V roku 1998 bol diskvalifikovaný sedemročný riaditeľ spoločnosti.Sven-Goran Eriksson

Švédske prípravy na jeho prvé finále Svetového pohára v Anglicku zahŕňali spustenie trojmiestneho boxu jeho obľúbených skladieb klasickej hudby. Zbierka, vydaná na labelu Naxos, vyšla v apríli pred turnajom v roku 2002 a zahŕňala 17 kusov britských skladateľov, od Elgara po Purcella, Waltona až po Deliusa. Triumfalistickí favoriti ako Jeruzalem a Dam Busters March boli v cene.Druhé CD obsahovalo európske klasické diela a tretie diela škandinávskych skladateľov.

Eriksson sa nezastavil. Mal tie kravaty s omáčkami na cestoviny Cirio del Monte, televíznu reklamu pre Sainsburyho spolu s Jamie Oliver a dve hry Sony PlayStation: Sven-Goran Eriksson’s World Cup Challenge a manažéra Svetového pohára Sven-Gorana Erikssona. Jeden recenzent hier navrhol, že „najväčšou výzvou je vlastne rozhodovanie, ktoré je najhoršie“, pričom ich popisujú ako „nešťastný zážitok“.

Samozrejme, boli tu aj iné rozptýlenia. On bol fotografoval stretnutie potom Chelsea výkonný riaditeľ, Peter Kenyon, v roku 2004 zrejme diskutovať potenciálne úspešné Claudio Ranieri na Stamford Bridge, až potom podpísať dvojročné predĺženie s národným nastavenia.Potom, v nadväznosti na majstrovstvá sveta 2006, bolo jeho stretnutie s News of the World Fake Sheikh – viac ako 900 libier v hodnote vintage šampanského a homára v sedemhviezdičkovom hoteli Dubai a na luxusnej jachte v marinskom zálive. – keď navrhol, aby bol pripravený stať sa manažérom Aston Villa v hodnote 5 miliónov libier ročne a zdalo sa, že ponúkne, že bude môcť „navýšiť“ národného kapitána Davida Beckhama, aby sa presťahoval do Villa Parku pod jeho správcovstvom. kríza FA rozhovory po tajnom žihadle – live Čítať ďalejFabio Capello

Povesť talianskeho národného manažéra bola na najvyššom mieste, len 24 hodín od pomenovania jeho provizórneho 30-mužského tímu pre finále Svetového pohára 2010, keď, očividne k prekvapeniu FA, pomohol spustiť index Capello na Londýnskej burze cenných papierov.Zmluva s manažérom, ako aj s ostatnými zamestnancami FA, obsahovala doložku, podľa ktorej musí získať predchádzajúci súhlas s externými obchodnými aktivitami, čo sa však ignorovalo, keď súhlasil s tým, že prispeje k online podnikaniu talianskeho podnikateľa Chicca Merighiho. Pri štarte, na ktorom Capello hovoril, bol opísaný ako spoluzakladateľ stránky hodnotenia hráčov, ktorá bola vo vytvorení dva roky, hoci neskôr tvrdil, že za svoju účasť nedostal žiadnu platbu. Stránka hodnotila hráčov podľa komplexného vzorca, ktorý bol vytvorený s využitím expertízy spoločnosti Capello, a hoci sa zjavne nespoliehal na svoje osobné hodnotenia, pravdepodobnosť zostala, že vzorec sa bude vzťahovať na členov jeho vlastného tímu v Anglicku.Jeho meno a podobnosť boli nakoniec odstránené z miesta, po veľkom lobingu flustered FA, ale podnik pokračoval v hodnotení hráčov.Roy Hodgson

Hodgsonov syn, Christopher, pracoval ako dizajnér so švajčiarskym hodinárom Hublot s Hodgsonom Sr, ktorý bol uvedený ako „člen rodiny Hublotovcov“ pred tým, ako značka vyrobila hodinky limitovanej edície King Power 66 Hodgson na pamiatku roku Anglicka, ktorý vyhral majstrovstvá sveta. To bolo začaté pred finále 2014, v ktorom národný tím bol bezvýsledný a nevyšiel zo skupiny. Hodgson však požiadal o súhlas FA pred prijatím hodiniek v roku 2014 a ďalší z nich bol vyrobený pred tohtoročnou kampaňou Euro 2016 v roku 2016 a bolo mu umožnené akceptovať, že nedošlo k žiadnemu finančnému podnetu.

Rate this post